Topper - czym jest i kiedy możemy go zastosować?

person Posted By: LovelyThings.pl On: favorite Hit: 211

Topper to słówko pochodzące z języka angielskiego, utworzone od rzeczownika i przymiotnika top.  Top oznacza górę, wierzch lub wierzchołek czegoś (również: górny czy wierzchni). A co to jest topper? W branży cukierniczej oraz branży zajmującej się organizacją różnego rodzaju imprez - toppery to nic innego jak napisy i ozdoby umieszczane na... wierzchołku tortów. Kiedy warto po nie sięgnąć? Na jakie okazje pasuje tort ozdobiony topperem?

Topper czyli inaczej napis na tort

Toppery umieszczane na górze tortów zaczęły popularyzować się w latach 50. XX wieku. W roli topperów występowały wówczas najczęściej żywe i sztuczne kwiaty oraz rozmaite dekoracje z jadalnych mas plastycznych lub niejadalnych tworzyw sztucznych, które można było położyć na najwyższym piętrze tortu, bądź wbić w ciasto za pomocą drewnianego pika. Współczesne toppery to szeroki wybór produktów, dzięki którym możemy w maksymalnie ławy i elegancki sposób dowolnie spersonalizować i ozdobić tort z każdej okazji

TOPPER NA TORT PIERŚCIONEK Z DIAMENTEM + IMIĘ (URODZINY, WIECZÓR PANIEŃSKI, IMIENINY, ZARĘCZYNY) NAPIS DEKORACJA

Nowoczesne napisy na tort wykonane są z najwyższej jakości sklejki brzozowej i pleksi w różnych kolorach. Ozdoby ze sklejki mają charakter uniwersalny i ponadczasowy, harmonijnie komponują się ze wszystkimi dekoracjami sal i stołów, bez względu na ich styl i kolorystykę. Toppery z pleksi mają z kolei charakter nowoczesny i świetnie wpisują się w przyjęcia urządzane z różnych okazji oraz sale udekorowane w awangardowym stylu lub stylu glamour. Kolorowe pleksi świetnie sprawdza się podczas imprez dziecięcych i wówczas, gdy zależy nam na zachowaniu spójności kolorystycznej w dekoracjach sali i stołu. 

Każda szczególna okazja jest warta tego, by uczcić ją... tortem! Bez względu na to jaki tort wybierzemy - zadbajmy o jego personalizację. Toppery na tort doskonale prezentują się na tortach różnej wielkości (od najmniejszych, kilogramowych ciast, po torty piętrowe, którymi możemy poczęstować nawet 100 i więcej osób), rozmaicie udekorowanych (zarówno minimalistycznych, jak i wykończonych za pomocą kolorowych mas plastycznych i tematycznych ozdób) oraz utrzymanych w różnej kolorystyce. Toppery ze sklejki brzozowej, dzięki swoje neutralnej kolorystyce i uniwersalnemu designowi - idealnie pasują do każdego rodzaju tortu i każdej dekoracji sali. 

Napisy na tort urodzinowy

TOPPER KSIĄŻKOHOLICZKA MÓL KSIĄŻKOWY BIBLIOFIL CZYTELNIK KSIĄŻKOHOLIK

Celebrowanie urodzin członków naszej rodziny i przyjaciół to piękna tradycja i rewelacyjna okazja do spotkania się w gronie najbliższych. Większość z nas nie wyobraża sobie świętowania urodzin bez tortu! Słodkie ciasto doskonale wpisuje się w okazję i podkreśla jej szczególny charakter. Jaki tort wybrać? Najlepiej ulubiony tort solenizanta! Wielkość i waga tortu powinny być dopasowane do liczny gości, których będziemy chcieli poczęstować słodkim deserem. 

Tort urodzinowy może mieć minimalistyczną formę lub być ozdobiony w sposób nawiązujący do jubilata lub motywu przewodniego przyjęcia (tę drugą opcję stosuje się najczęściej w odniesieniu do tortów dla dzieci). Każdy tort na urodziny, bez względu na jego wielkość i wygląd - można dodatkowo spersonalizować za pomocą toppera. Napisy na tort urodzinowy mogą informować gości o tym, które urodziny świętuje solenizant, zawierać jego imię, uniwersalne motywy dekoracyjne (np. balony, kieliszki, elegancki cylinder, wąsy czy kokardki) i/lub nawiązywać do zainteresowań lub pasji solenizanta (np. topper może zawierać motyw wędkarza, rowerzysty czy baletnicy). Rosnącą popularnością cieszą się urodzinowe napisy na tort w lekkim, humorystycznym stylu, np. życie zaczyna się po 40-stce lub limited edition 1977

Toppery na chrzest

TOPPER CHRZEST ŚWIĘTY + IMIĘ - MAŁY GOŁĄBEK

To najczęściej pierwsza ważna uroczystość religijna w życiu rodziny, w której pojawiło się dziecko. Przyjęcie z okazji chrztu jest z kolei najprostszym sposobem na okazanie wdzięczności rodzinie i przyjaciołom, którzy zdecydowali się spędzić ten wyjątkowy dzień z nami. Wystrój sali, w której będzie się odbywało przyjęcie, ma najczęściej charakter bardzo elegancki, a same dekoracje utrzymane są w stonowanej, jasnej kolorystyce: bieli lub kremach, z akcentami w kolorze srebra lub złota, a także tradycyjnego różu lub koloru niebieskiego (w zależności od płci małego bohatera uroczystości). 

Tort na chrzciny? Zdecydowanie tak! Poczęstowanie gości tortem to najczęściej kulminacyjny moment przyjęcia. Torty na tę okazje są zazwyczaj białe lub w kolorach pastelowych, najczęściej przygotowane na bazie jasnych biszkoptów i kokosowego kremu. Topper na tort z okazji chrztu to idealny sposób na spersonalizowanie słodkiego deseru. Do najczęściej wybieranych należą napisy w stylu Chrzest Święty Antosi, wpisane w klasyczne kółko symbolizujące wieniec lub z najpopularniejszymi w tej kategorii motywami: gołąbkiem z gałązką oliwną w dzióbku lub uroczym aniołkiem. 

Napisy na tort z okazji komunii

TOPPER - I KOMUNIA ŚWIĘTA - WIANEK

Pierwsza Komunia Święta to uroczystość, do której przystępują obecnie dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej, czyli dziewięcio- i dziesięciolatki. Przyjęcie Komunii Świętej jest dla dziecka zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań do tego wydarzenia, a przyjęcie komunijne organizowane po uroczystości kościelnej - doskonałą okazją do celebrowania tego ważnego dnia w towarzystwie bliższej i dalszej rodziny oraz przyjaciół. Obiad i słodki deser serwowany z kawą lub herbatą to również forma podziękowania dla gości za to, że zdecydowali się przyjechać (często z daleka!) i wziąć udział w tym wydarzeniu.

Tort komunijny, podobnie jak tort serwowany z okazji Chrztu Świętego, jest najczęściej biały - zarówno w środku (jasne biszkopty i krem), jak i na zewnątrz (biały lukier lub masa plastyczna). Torty na komunię często ozdobione są motywem otwartej księgi, kielicha lub różańca. Ozdoby na tort komunijny mogą mieć charakter uniwersalny, a odpowiedzialnym za personalizację tortu może być... odpowiednio dobrany topper. Toppery ze sklejki brzozowej idealni pasują do stonowanych kolorystycznie tortów na tę okazję. Do najczęściej wybieranych dekoracji należą te zawierające prosty napis, np. I Komunia Święta Szymona, opcjonalnie ze skromnymi motywami, np. opłatka czy gołębia z gałązką oliwną. 

Napisy na tort weselny

TOPPER ŚLUBNY PARA MŁODA - PAN PANI + NAZWISKO - ŚLUB WESELE

Przyjęcie weselne jest okazją do wspólnego, najczęściej hucznego, świętowania jednego z najważniejszych dni w życiu Młodej Pary. Tort weselny to zdecydowanie coś więcej, niż tylko słodki deser wieńczący weselny poczęstunek! Historia częstowania gości weselnych słodkim ciastem sięga prawdopodobnie starożytności, w której obdarowywanie panny młodej słodkimi wypiekami miało symbolizować płodność związku. Obecnie przyjmuje się, że w zgodzie pokrojony i zjedzony weselny tort to obietnica słodkiego życia dla nowożeńców. Zgodnie z najpopularniejszą tradycją pierwszy kawałek tortu kroją osobiście państwo młodzi i częstują się nim nawzajem. Następnie tort krojony jest dla gości - po to, by słodycz i dostatek, którymi nowożeńcy się z nimi dzielą, wróciła do świeżo upieczonych małżonków ze zdwojoną siłą.

Tort weselny to szczególny deser, który ma nie tylko wyśmienicie smakować, ale również... doskonale wyglądać. Toppery na torty weselne to świetny sposób na eleganckie udekorowanie i spersonalizowanie tego, najprawdopodobniej najważniejszego tortu w życiu. Toppery ze sklejki lub pleksi harmonijnie dopasowują się do tortu - bez względu na jego wielkość i sposób wykończenia. Poza tym napisy na tort (najczęściej zawierające imiona państwa młodych lub ich wspólne nazwisko oraz najpopularniejsze motywy: obrączki, serca lub postacie nowożeńców) świetnie komponują się z innymi weselnymi dekoracjami i dodatkami, wykonanymi z tego samego materiału i w tej samej stylistyce, np. winietkami oraz napisami i numerkami na stoły.

Napisy na tort z oferty LovelyThings

Sklep z dekoracjami LovelyThings to szeroki wybór przepięknych rzeczy, które w elegancki sposób pozwolą Państwu spersonalizować i ozdobić tort na każdą okazję. W kategorii cake topper znajdziemy najwyższej jakości napisy na tort, wykonane z solidnej sklejki oraz eleganckiej plexi, zaprojektowane i przygotowane z najwyższą starannością, wycięte z wykorzystaniem nowoczesnych maszyn i urządzeń.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password